STARMET – recykling kabli i przewodów

Starmet Sp.J. jest firmą recyklingowo-handlową zajmującą się przerobem, odzyskiem, handlem i recyklingiem złomu i tworzyw sztucznych.

Siedziba firmy znajduje się w województwie zachodniopomorskim w miejscowości Stargard przy ulicy Głównej 13 na powierzchni 4 hektarów. Działamy w tym miejscu od 2000 roku. Zaplecze techniczne i personel zakładu pozwala na szybką i bezpieczną obsługę klientów.

Firma Starmet działa na obszarze całego globu i jest jedną z wiodących firm w tej branży.

Historia firmy sięga 1994 roku, kiedy jeden ze wspólników otworzył mały skup złomu metali kolorowych.

Tablica Starmet
Tablica Starmet

Z upływem czasu mała firma zaczęła się rozrastać i potrzebowała większego zaplecza magazynowego. W myśl za szybkim rozwojem dwoje ludzi postanowiło połączyć siły i tak w 2000 roku powstała firma Starmet S.C.

Tablica Starmet

Przez cały czas wspólnicy inwestowali w rozwój zakładu. Nabywane były coraz to nowsze maszyny do recyklingu i przeładunku złomu. W 2002 roku właściciele nabyli nieruchomość w Stargardzie, na której od podstaw zaczęli budować zakład przerobu złomu.

Tablica Starmet

W 2006 roku dzięki dofinansowaniu z programu „Unia dla przedsiębiorczych‘’ właściciele zakupili trzecią linię do przerobu odpadów kabli i przewodów, która pozwoliła osiągnąć przerób około 3500 ton rocznie odpadów kabli, co było dużym osiągnięciem na ówczesne czasy. Wraz z przerobem odpadów kabli i przewodów, oprócz cennej miedzi i aluminium zostały wytwarzane odpady tworzyw sztucznych.

Wtedy to narodził się pomysł o wykorzystywaniu odpadów plastiku jako surowca do produkcji i w 2008 roku został otwarty oddział zajmujący się produkcją elementów infrastruktury drogowej i budownictwa z tych że odpadów.

W obecnej chwili Starmet uznawany jest jako grupa firm i jest liderem w produkcji wyrobów z odpadów pokablowych.

W roku 2019 Starmet uzyskał dofinansowanie z „Programu operacyjnego inteligentny rozwój 2014-2020 „na budowę zakładu przerobu odpadów kabli i przewodów o wydajności 18000 ton rocznie.

Nieustanne inwestowanie w firmę o coraz to nowocześniejszą technologię przyczynia się do rozwoju, powiększania potencjału ……. przyczynia się do rozwoju i powiększania potencjału. 

Tablica Starmet

Zachęcamy do współpracy

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI